Kateřina Růžičková – nadšenkyně do moderního vzdělávání, jako asitentka pedagoga prošla státní i waldorfskou školou, nyní učí v komunitní škole. V Soběslavi spoluzaložila dobrovolnické centrum a středisko rané péče I MY o.p.s., věnuje se organizaci kulturních a občanských aktivit. Studuje dramatickou výchovu pro základní a střední školy.

Martina Plátová – copywriterka a redaktorka. Pracuje se slovem a s textem. Učila češtinu pro cizince, podporuje hravé, zábavné a aktivní vzdělávání. V Soběslavi organizuje kulturní akce, autorská čtení.

Pavla Srncová – loutkoherečka, organizátorka kulturních akcí v Soběslavi, 5 let pořádala mezinárodní loutkový festival, spoluorganizátorka dvou evropských kulturněsociálních projektů, členka Komise kultury, školství a cestovního ruchu města Soběslav.

Iva Čejková – fyzioterapeutka a učitelka v jednom. Vede rodičovské centrum Sobík, kde pracuje s nejmenšími dětmi, ale i s rodiči. V Soběslavi založila iniciativní skupinu rodičů, která usiluje o inovativní přístupy ve výchově a vzdělávání a bojuje za práva dětí i rodičů. Své studijní práce zaměřuje na rozvoj tvořivosti dětí, využívání inovativních metod ve vzdělávání a podporu přirozeného pohybu žáků a studentů. Souhlasí s tvrzením „Dnešní doba oproti časům našich prarodičů nabízí zcela jiné možnosti a způsoby žití. Musíme proto změnit i způsob výchovy a vzdělávání našich dětí.“

Kateřina Vanková – představuje si školu jako místo bádání, objevování, diskuze, spolupráci všech zúčastněných. Školu, která své žáky vybaví znalostmi a dovednostmi smysluplnými i v těžko předvídatelné budoucnosti. Školu jako společenství učitelů a žáků směřující ke společně pojmenovaným hodnotám. Učí na 2. stupni ZŠ Solidarita v Praze. Jako ředitelka zavedla program Začít spolu  do MŠ Lhenice v jižních Čechách, kde také založila rodinné centrum. Pracovala jako manažerka v Nová škola o.p.s.